مجموعه کامل کتاب‌های نجوم و کیهان‌شناسی

دسته: فروشگاه، مجموعه‌های علم و فناوری، مجموعه‌های هوانوردی و مهندسی هوافضا، نجوم و کیهان شناسی

ستاره‌شناسی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین علوم از دوران باستان شکل گرفته و امروزه به عنوان بخشی از علوم، مطالعه و درک پدیده‌ها و اجرام آسمانی مانند ستارگان و سیارات محسوب می‌شود. به همین منظور علوم دیگری نیز به کمک ستاره‌شناسی می‌آیند که هر یک پاسخگوی بخشی از پرسش‌های این علم هستند. فیزیک بخش اساسی و عمده‌ای از این علم را تشکیل می‌دهد. شیمی، ریاضیات و مکانیک نیز از جمله علوم بسیار ارزشمند و مهم برای این علم محسوب می‌شوند. حتی در سال‌های اخیر علومی مانند زیست‌شناسی به دلیل بررسی امکان وجود حیات در دیگر کرات آسمانی به کمک ستاره‌شناسی آمده‌اند و بسیاری از علوم دیگر و بخصوص علوم کاربردی، مانند شاخه‌های گوناگون مهندسی، بحث فضاپیماها ، تلسکوپ‌های زمینی و فضایی غول پیکر را تکمیل می‌کنند و از این طریق در گسترش ستاره‌شناسی قدم برمی‌دارند. در نتیجه، رابطه ستاره‌شناسی و سایر علوم به حدی است که در هیچ حالتی حذف ارتباط یک یا چند رشته از علوم دیگر با ستاره‌شناسی امکان پذیر نیست.
ستاره‌شناسی از معدود علومی است که آماتورها به عنوان شیفتگان واقعی تماشای آسمان، بخصوص در کشف و مشاهده حوادث زودگذر، در آن نقش بسیار فعالی داشته و حتی سهم بسزایی در پیشرفت آن داشته‌اند. بدیهی است که بسیاری ازعلاقه‌مندان آماتور به رشته‌های علمی، به شکل اصولی و قانونمند و مانند پژوهشگران دانشگاهی علم آموزی نمی‌کنند اما برخی از همین علم‌پیشگان آماتور گاهی چنان فعالیت‌های جدی را دنبال می‌کنند که نتایج آنها به یاری پژوهش‌های دانشگاهی می‌آیند. به همین دلیل در دنیای نجوم بهترین رصدگران آسمان آماتورها هستند. در حقیقت در مقایسه با بسیاری از اخترشناسان دانشگاهی که شاید نیازی به آشنایی تجربی با آسمان ندارند و فقط چند ستاره‌ای را بیشتر نشناسند، آسمان شب برای منجمان آماتور همانند شهری است که به هر محله و کوچه پس کوچه آن سفر کرده‌اند و آنها را به نام می‌شناسند.
گروه بر بالهای کتاب در تلاشی دیگر مجموعه‌ای بسیار بزرگ و ارزشمند شامل بیش از 800 کتاب از بهترین منابع رشته ستاره‌شناسی و کیهان‌شناسی را گردآوری کرده است و تقدیم همه علاقه‌مندان این رشته علمی خواهند نمود.

معرفی محصول:

در عصر حاضر اهمیت علم کیهان‌شناسی در اغلب جوامع و کشورها به خوبی درک شده و آموزش آن از این لحاظ اهمیت دارد که علاوه بر آموزش ستاره‌شناسان آینده، موجب علاقمندی دانش‌آموزان و دانشجویان به علم نجوم و گرایش به تحصیل در آن رشته می‌شود. البته آموزش‌های نجوم آماتوری را در محل‌های زیادی غیر از کلاس درس نیز می‌توان انجام داد. افلاک نماها، موزه‌های علوم، انجمن‌های علمی، مجله‌ها و کتابهای علمی و آموزشی، تلویزیون، اردوهای علمی و به طور گسترده‌تر اینترنت، همگی امکاناتی هستند که زمینه‌های آموزش نجوم و کیهان‌شناسی با آنها مهیا می‌شود. این علم به صورت یک علم میان ‌رشته‌ای کاربردهای زیاد و مهمی در زندگی روزمره و نیز برخی علوم دیگر دارد، هرچند که فراگیری خود آن نیز نیازمند به‌کارگیری علوم و فناوری‌های مختلف است. علم کیهان‌شناسی رمز و رازهای کیهان و کائنات را که پهناور، متغیر و زیباست، آشکار کرده و ابتکار، تخیّل، حس اکتشاف و کاوشگری را برمی‌انگیزد. همچنین آگاهی‌های عمومی و شناخت سودمندی علم و فناوری را افزایش می‌دهد و همگان را برای مطالعه بیشتر این عرصه مشتاق می‌کند.
این مجموعه شامل بیش از 800 کتاب ارزشمند از بهترین منابع رشته نجوم و کیهان‌شناسی در موضوعاتی مانند تاریخ نجوم، دانشنامه‌ها، هندبوک‌ها و راهنماها، کیهان‌شناسی، کیهان‌شناسی مدرن، کیهان‌زایی، اخترفیزیک، اخترفیزیک مدرن، نظریه‌های فیزیکی، نظریه‌های منشا و سرنوشت جهان، انفجار بزرگ، شکل‌گیری ستاره‌ها، کهکشان راه شیری، منظومه شمسی، کاوش‌های خورشیدی، زمین و ماه، زمین‌ شناسی نجومی، سیاره شناسی، سحابی‌ها، سیارک‌ها، قمرها، شهاب‌سنگ‌ها، ستاره‌های دنباله‌دار، سیاهچاله‌ها، فیزیک کیهانی، شیمی کیهانی، بیولوژی کیهانی، شفق قطبی، بررسی وجود حیات در سیارات دیگر، نجوم ماورا کهکشانی، نجوم اپتیکال، اخترشناسی رادیویی، ناسا، عصر تلسکوپ، ساخت تلسکوپ‌های آماتوری، راهنمای تلسکوپ‌ها، تلسکوپ فضایی هابل، هوانوردی و فضانوردی، فضاپیماها و تعیین مدار، اکتشافات با فضاپیماهای بدون سرنشین، مکانیک فضایی، نجوم دینامیکی، جنبه‌های اقتصادی کیهان‌شناسی، محاسبات نجومی، الگوریتم‌های نجومی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، اعداد کیهانی، اطلس کهکشان راه شیری، اطلس اکتشافات نجوم، اطلس ماهواره‌های گالیله‌ای، اطلس کهکشان‌های محلی، اطلس اجرام آسمانی، نجوم باستان، منجمان معروف، نجوم آماتوری، رصدخانه‌ها، عکس برداری کیهانی، صور فلکی و بسیاری موضوعات دیگر می‌باشد.
محتویات این بسته به اجمال عبارتند از:

بیش از 800 کتاب عمومی و تخصصی نجوم
تصاویر جلد تمامی کتاب‌ها
نرم‌افزارهای Acrobat Reader، WinDJView و Stanza برای نمایش فایل‌ها
بسته‌بندی شکیل و زیبا

 • تمامی محتویات موجود در این بسته جامع به زبان اصلی و با فرمت PDF می‌باشند که برای سهولت کار کاربران نرم‌افزارهای مرتبط برای نمایش فایل‌ها نیز در این مجموعه گنجانده شده است.
 • این مجموعه با بسته‌بندی زیبا و شکیل، درب منزل شما عزیزان تقدیم خواهد شد و مبلغ آن به مامور پست تحویل داده می‌شود.
 • خرید نقدی شامل پنج درصد تخفیف بوده و سفارش شما سریعتر و توسط پست پیشتاز ارسال می‌گردد. در صورت تمایل به استفاده از مزایای خرید نقدی، سفارش خود را ثبت نمائید تا پس از تماس واحد فروشگاه با شما، هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.

تصاویر جلد برخی از محتویات این مجموعه:
دیدگاه ها ۱۰ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.
 1. ممنون از کافه نجوم برای معرفی این مجموعه ارزشمند

 2. درمورد کیهان میخواهم.ممنون ازشما

 3. مطالب شما ارزنده بود – از شما سپاسگزاریم

 4. مطالب شما جالب بود از شما متشکرم

 5. ممنونم سرگرم کننده بود

 6. خوب بود متشکرم

 7. عالی بود
  من به نجوم علاقه یزیادی دارم ومتشکرم که این مطالب در سایت گذاشته اید

 8. lotfan list ham bezarid

 9. سلا م وخسته نباشید.میخواستم بدونم زبان کتاب های مجموعه فارسی هست یا انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.

  1. با سلام
   همانطور که در متن قید شده است، تمامی کتاب‌های موجود در این بسته جامع به زبان اصلی می‌باشند.

ارسال دیدگاه


 (الزامی)  (الزامی)
ایمیل شما نزد مدیر سایت محفوظ بوده و برای عموم نمایش داده نخواهد شد.