جهان هستی

دسته: نجوم و کیهان شناسی
جهان هستی

کتاب معرفی شده، یکی از کتب پرفروش درباره نظریه ریسمان می باشد. نویسنده کتاب در دانشگاه کلمبیا در ایالات متحده استاد فیزیک است و یک برنامه علمی نیز درباره نظریه ریسمان از وی به نمایش درآمده است.
باید گفت که نظریه ریسمان در حال حاضر جزو پیشروترین نظریه‌ها در تمامی شاخه‌های علوم به حساب می‌آید، زیرا نظریه‌ای است که سعی در وحدت بخشیدن به 4 نیروی اساسی طبیعت دارد. این نظریه دانشمندان زیادی را به تکاپو واداشته تا در “نوشتن معادله‌ای که همه چیز را توضیح دهد” از یکدیگر پیشی بگیرند. البته این عبارت بدین معنی است که نظریه‌ای جامع و کامل بوجود آید تا به تمام سوالات در زمینه فیزیک پاسخ گوید. فیزکدانانی که روی این نظریه کار می‌کنند پا را از آلبرت انیشتین نیز فراتر گذاشته و با جدیت و عزم راسخ در برابر تمام منقدین ایستاده و از نظریه‌ای دفاع می‌کنند که هنوز با هیچ آزمایشی مورد تصدیق قرار نگرفته است.
نظریه‌ای که برای جهان هستی بعد قائل می شود. این کتاب که در 15 فصل بیان شده است در حقیقت یک کتاب عامه فهم در زمینه نظریه نسبیت عام و کوانتوم و تاریخچه آن‌ها و بحث‌های فکری که به تولد نظریه ریسمان انجامید، می‌باشد و در آن از هرگونه روابط ریاضی صرف نظر شده است.
سال انتشار: 1999  |  464 صفحه  |  حجم فایل: 22 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

The Elegant Universe
نویسنده
Brian Green
ناشر
Vintage Books
ISBN10:
3759137619
ISBN13:
9780375708114

 

قیمت: 16000 تومان

خرید کتاب توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود فایل کتاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها:  کیهان  

عناوین مرتبط:


The international bestseller that inspired a major Nova special and sparked a new understanding of the universe, now with a new preface and epilogue. Brian Greene, one of the world's leading string theorists, peels away layers of mystery to reveal a universe that consists of eleven dimensions, where the fabric of space tears and repairs itself, and all matter―from the smallest quarks to the most gargantuan supernovas―is generated by the vibrations of microscopically tiny loops of energy. The Elegant Universe makes some of the most sophisticated concepts ever contemplated accessible and thoroughly entertaining, bringing us closer than ever to understanding how the universe works.


ارسال دیدگاه