زندگینامه‌ گاندی

دسته: تاریخ
زندگینامه‌ گاندی

مهانداس کارامچاند گاندی رهبر سیاسی و معنوی هندی‌ها بود که ملت هند را در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری کرد. در طول زندگیش استفاده از هر نوع ترور و خشونت برای رسیدن به اهداف سیاسی را رد می‌کرد.
فلسفه‌ی ضدخشونت گاندی که خود نام «ساتیاگراها» را بر آن گذاشت، روی بسیاری از جنبش‌های مقاومت در سراسر جهان و تا امروز تأثیر گذارده است.
از زمانی که وی مسؤولیت رهبری نبرد برای آزادی و کنگره‌ی ملی هند در سال 1918را به عهده گرفت، به عنوان نمادی ملی شناخته شد و میلیون‌ها نفر از مردم او را با لقب «ماهاتما» یا روح بزرگ یاد می‌کردند و امروز هم جهان او را با نام «ماهاتما گاندی» می‌شناسند. گاندی توانست با استفاده از شیوه‌ی ضدخشونت و نافرمانی مدنی استقلال هند را از بریتانیا بگیرد و در نهایت دست امپراتوری بریتانیا را از هند کوتاه کند.
شیوه‌ی مقاومت آرام وی به مستعمرات دیگر هم نفوذ کرد و آن‌ها را در راه استقلال میهن خود تشویق نمود. گاندی همیشه می‌گفت که اصول او ساده هستند و از باورهای سنتی هندو به نام‌های ساتیا (حقیقت) و آهیمسا (ضدخشونت) گرفته شده‌اند.
گاندی در این زندگی‌نامه‌ی خودنوشت داستان زندگی خود را شرح می‌دهد و توضیح می‌دهد که چطور فلسفه‌ی ساتیاگراها را بنیان نهاد و جنبش‌های مدنی قرن بیستم را از خود متاثر ساخت.
سال انتشار: 1993  |  528 صفحه  |  حجم فایل: 2 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

Gandhi An Autobiography: The Story of My Experiments With Truth
نویسنده
Mohandas Karamchand Mahatma Gandhi
ناشر
Beacon Press
ISBN10:
0807059099
ISBN13:
9780807059098

 

قیمت: 16000 تومان

خرید کتاب توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود فایل کتاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها:  

عناوین مرتبط:


Mohandas K. Gandhi is one of the most inspiring figures of our time. In his classic autobiography he recounts the story of his life and how he developed his concept of active nonviolent resistance, which propelled the Indian struggle for independence and countless other nonviolent struggles of the twentieth century.In a new foreword, noted peace expert and teacher Sissela Bok urges us to adopt Gandhi's "attitude of experimenting, of tesing what will and will not bear close scrutiny, what can and cannot be adapted to new circumstances,"in order to bring about change in our own lives and communities. All royalties earned on this book are paid to the Navajivan Trust, founded by Gandhi, for use in carrying on his work.


دیدگاه ها ۱ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.
  1. سلام خسته نباشید……کتابایی که گذاشتین واقعن عااالین .فقط ترجمشو میشه از کجا گیر اورد؟؟؟؟:D

ارسال دیدگاه