گرد و غبار ستاره ای

دسته: نجوم و کیهان شناسی
گرد و غبار ستاره ای

چگونه حیات بر روی زمین به وجود آمد؟ برای بیش از 50 سال، دانشمندان باور داشته‌اند که زندگی، حاصل از یک واکنش شیمیایی شامل مولکول‌‌های ساده ازجمله متان و آمونیاک بوده است.
مشاهدات فضایی اخیر، آشکار کرده‌اند که ستارگان قدیمی قادر به ساختن ترکیبات آلی بسیار پیچیده هستند. ستارگان در برخی نقاط از تکامل خود، آن مواد آلی را از خود خارج کرده و آن‌ها را در سرتاسر کهکشان راه شیری گسترش می‌دهند.
شواهدی وجود دارند که درواقع این ذرات گرد و غبار آلی به منظومه شمسی اولیه رسیده‌اند. ازطریق بمباران‌های ستاره‌های دنباله‌دار و شهاب‌ها، زمین جوان، مقدار قابل توجهی از گرد و غبار ستاره‌ای را به ارث برده است. آیا توسعه زندگی با ورود این مواد فرازمینی میسر شده است؟
در کتاب “گرد و غبار ستاره‌ای”، نویسنده به توصیف کشفیات خیره‌کننده‌ در علم نجوم و منظومه شمسی ساخته‌شده در طول بیش از 10 سال گذشته می‌پردازد که یک دیدگاه جدید در منشاء زندگی را به همراه داشته است.
دیگر موضوعات جذاب مورد بحث در این کتاب شامل:
کشف الماس و دیگر سنگ‌های قیمتی در فضا
منشاء نفت
علائم نئون و چراغ‌های فلورسانت در فضا
دود حاصل از ستارگان
زادگاه اقیانوس‌ها
احتمال وجود باکتری‌ها در فضا
سال انتشار: 2013  |  280 صفحه  |  حجم فایل: 4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

Stardust: The Cosmic Seeds of Life (Astronomers’ Universe)
نویسنده
Sun Kwok
ناشر
Springer
ISBN10:
3642328016
ISBN13:
9783642328015

 

قیمت: 16000 تومان

خرید کتاب توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود فایل کتاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها:  

عناوین مرتبط:


In accessible, informative language, this book describes stunning discoveries in astronomy and solar system science showing that complex organic compounds, formed in and ejected from old stars, could have played a central role in the origin of life on Earth.


ارسال دیدگاه


 (الزامی)  (الزامی)
ایمیل شما نزد مدیر سایت محفوظ بوده و برای عموم نمایش داده نخواهد شد.