ورود سیارک‌

دسته: نجوم و کیهان شناسی
ورود سیارک‌

کتاب “ورود سیارک‌” براساس پروژه موجود در ASTRA جهت ارائه پاسخ‌های علمی به سوالاتی درباره عملکرد ما در شرایطی که می‌دانستیم در انتظار برخورد سیاره‌ای در ده سال آینده و یا کمتر به سیاره‌مان هستیم؛ طراحی شده است.
بسیاری از وقایع وجود دارند که بشر نمی‌تواند درباره آنها کاری انجام دهد. به‌عنوان مثال، اشیای نهان که با سرعتی درحال سفر به‌سمت ما هستند که زمانی برای آماده‌شدن برای مقابله با آنها نداریم یا یک شی بسیار بزرگ که ممکن است توقف‌ناپذیر باشد.
یک مدل خطرات واقعی،‌ تصمیم‌گیری شده و سناریویی براساس آن توسعه یافته است:‌ ورود یک شی با با قطر حدود 1 کیلومتر در مداری در محدوده لبه بیرونی کمربند سیارک تا کمربند سیاره زمین. سه احتمال پایه‌ای در این کتاب مورد توجه قرار گرفته است:
اول، انحراف سیارک، با استفاده از کاوش از راه دور به‌همراه تعدادی از تکنولوژی‌های ممکن برای تغییر مسیر سیارک
دوم، تلاش یک ماموریت سرنشین‌دار، به‌منظور کاشت یک سیستم نیروی محرکه در سیارک، تا آن را به یک مدار دیگر حرکت دهد
و سوم گزینه هسته‌ای است، به‌عنوان آخرین شانس برای شکستن و سپس پراکندن سیارک با استفاده از صلاح‌های هسته‌ای
اگرچه هزینه توسعه فناوری مورد نیاز برای حفاظت از زمین باید قابل توجه باشد. اما مزایای افزون‌تری دارند. این کار درنهایت می‌تواند به منابع انرژی اتمی در مقیاس کوچک، سیستم‌های نیروی محرکه جدید که می‌توانند استخراج فرازمینی در منظومه شمسی را امکان‌پذیر سازند و دیگر مزایای پیش‌بینی‌نشده دیگر؛ منجر شود.
و در آخر، این کتاب پیامدهای سیاسی را نیز مورد توجه قرار می‌دهد که چطور دولت‌های سرتاسر جهان باید بهترین واکنش را در برخود با دیدگاه به‌حداقل‌رساندن فقدان زندگی داشته باشند، از وحشت جامعه جلوگیری کنند و بسیار موارد دیگر.
سال انتشار: 2013  |  308 صفحه  |  حجم فایل: 12 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

Incoming Asteroid!: What Could We Do About It? (Astronomers’ Universe)
نویسنده
Duncan Lunan
ناشر
Springer
ISBN10:
146148748X
ISBN13:
9781461487487

 

قیمت: 16000 تومان

خرید کتاب توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود فایل کتاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها:  سیارک ها  

عناوین مرتبط:


Based on a serious scientific project, this volume cuts through the hysteria to analyze how we might deal with potentially lethal impact threats by deflection, redirection, or destruction. It also explores potentially beneficial spin-off technologies.


ارسال دیدگاه