اصول و مفاهیم پرواز

دسته: مهندسی هوا فضا
اصول و مفاهیم پرواز

پرواز پدیده‌ای است که به‌‌طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. اگر بخواهیم بگوییم که این پدیده نسبتا ساده‌ای است به مورد تعجب‌برانگیزی اشاره کرده‌ایم که ناشی از درک اشتباه می‌باشد.
برای مثال بیشتر توصیفاتی که در فیزیک در رابطه با اوج گرفتن گفته می‌شوند، روی شکل بال‌ها به عنوان یک عامل کلیدی تمرکز می‌کنند. در این توصیفات بال‌ها را اینگونه در نظر می‌گیرند که دارای برآمدگی در بالا باشند و هوا بتواند در زیر آنها و بالای آنها جریان پیدا کند.
با این‌حال همه می‌دانیم که بال‌ها به‌صورت بالا به پایین حرکت کرده و شکل آنها برعکس خواهد بود!. این موضوع را در تصویری از مرغ طوفان با بالهایی که هیچ ضخامتی ندارند نشان داده‌ایم.
برای پوشش دادن این پارادوکس، گاهی اوقات شرح‌ها و توصیفاتی را خواهیم دید که وارونه بوده و با پرواز نرمان تفاوت دارند. درواقع شکل بال رابطه اندکی با میزان اوج گرفتن دارد و هر توضیحی که راجع به شکل بال گفته شود، گمراه‌کننده است.
این ادعاها به علاوه موارد بسیار دیگری از تناقضات و اشتباهات رایج در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
سال انتشار: 2010  |  314 صفحه  |  حجم فایل: 4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

Understanding Flight, Second edition
نویسنده
David F.Anderson, Scott Eberhardt
ناشر
McGraw-Hill
ISBN10:
0071626972
ISBN13:
9780071626965

 

قیمت: 16000 تومان

خرید کتاب توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود فایل کتاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها:  

عناوین مرتبط:


Discover how planes get--and stay--airborne Now you can truly master an understanding of the phenomenon of flight. This practical guide is the most intuitive introduction to basic flight mechanics available. Understanding Flight, Second Edition, explains the principles of aeronautics in terms, descriptions, and illustrations that make sense--without complicated mathematics. Updated to include helicopter flight fundamentals and aircraft structures, this aviation classic is required reading for new pilots, students, engineers, and anyone fascinated with flight. Understanding Flight, Second Edition, covers: Physics of flight Wing design and configuration Stability and control Propulsion High-speed flight Performance and safety Aerodynamic testing Helicopters and autogyros Aircraft structures and materials  


دیدگاه ها ۱ دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است.
  1. سلام. من یک خلبان هستم و به واسطه رشته تحصیلی خودم کتابهای متعددی در زمینه هوانوردی مطالعه کرده ام. اما این کتاب که اتفاقاً جزء سرفصل های آموزشی ما هم نبوده یکی از زیبا ترین و.شیواترین کتابهایی که مسائل مربوط به آیرودینامیک، کنترل و پایداری پرواز رو به زبان واقعاً ساده و گیرا تشریح میکنه. مطاعه این کتاب رو نه تنها به خلبانان، مهندسین پرواز، مهندسین هوا و فضا و سایر دست اندکاران صعنت حمل و نقل هوایی و به ویژه مدرسین محترم دانشگاه توصیه میکنم، بلکه به جهت سادگی بیان ضمن ارائه کامل مطالب علمی، فنی و تکنیکی به تمامی علاقه مندان این حوزه نیز توصیه می کنم. البته ترجمه فارسی ویراش اول این کتاب با نام اصول و مفاهیم پرواز چندی پیش منتشر شده که واقعاً خواندنی است. قاعدتاً ویرایش دوم که این کتاب است مطالب جامع تر و بهتری رو در بر می گیره!

ارسال دیدگاه


 (الزامی)  (الزامی)
ایمیل شما نزد مدیر سایت محفوظ بوده و برای عموم نمایش داده نخواهد شد.